KUNDUZ ORMANLARI

Yeşil örtüsü ile benzersiz bitki örtüsü ile benzerlerinden ayrılır. Ortasından geçen akarsu ile ziyaretçilerine huzur verir


Kunduz Ormanları, Samsun’un Vezirköprü ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Yeşil örtüsü ile benzersiz bitki örtüsü ile benzerlerinden ayrılır. Ortasından geçen akarsu ile ziyaretçilerine huzur verir. Keltepe olarak adlandırdığımız bölüm en yüksek yerlerinden birisidir. Diğer tarafta Sarıçiçek yaylası ise diğer yüksek tepelerinden biridir.

Yaz aylarında yayla turizmine de ev sahipliği yapan Kunduz Ormanları’mızda, her sene çeşitli festivaller yapılmaktadır. Gerek çevre iller ve ilçelerden gerekse yurt genelinden misafirlere ev sahipliği yapan bu saklı cennet, bünyesinde geyik üretme çifliği de bulundurarak yaban hayatı için gerekli olduğunu göstermektedir.

Kunduz Ormanları | Gezilmeye Değer Yerler Seyahat Tur Rehberi

Yaz aylarında genelde sıcak hava hakim olurken kış aylarında kar yüksekliği yer yer 2 metreyi bulabilir. Fakat kış aylarında ulaşım yine de aksamadan sağlanmaya devam etmektedir. En yüksek yeri yaklaşık 1800 metredir.

Yaz kış ziyaret edebileceğiniz bu saklı cennet için siz de geç kalmadan planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

 

KUNDUZ ORMANLARI içeriği, 05 Kasım 2020 tarihinde Bisamsun.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha